Kalkulator oszczędności

Policz, ile rzeczywiście zyskasz dzięki naszej aplikacji

Co wyróżnia osoby produktywne?

Sprawdź nasz kalkulator, który pokazuje ile może zaoszczędzić Twoja firma optymalizując czas pracy swoich pracowników. Produktywne spożytkowanie czasu przeznaczanego na jedną kawę każdego dnia, w skali roku generuje pokaźne zyski:

PLN
osób
minut
Miesięczny zysk: 1 956 PLN
Roczny zysk: 23 478 PLN

W każdej firmie pracują osoby, z którymi lubimy współpracować, na których zawsze można polegać, które możemy nazwać specjalistami, a nawet profesjonalistami. Nie ma ich dużo, jednak potrafią one sprawić, że ich praca jest dobrze zorganizowana, a projekty przez nie prowadzone odnoszą sukcesy.

Wszystkie te osoby wyróżniają się pewny cechami, które sprawiają, że są produktywne, części z nich można się nauczyć.

  • Asertywność. Oczywiście asertywność to nie tylko sztuka mówienia ‘nie’, jednak osoby produktywne nie boją się tego robić – mają oni świadomość, że nie są w stanie zrobić wszystkiego, dlatego nie biorą udziału w każdym spotkaniu oraz starannie wybierają projekty, w których chcą uczestniczyć. Nie boją się pogrzebać projektów, które nie osiągną założonych rezultatów.
  • Wyniki. Jeśli już mowa o wynikach pracy. Produktywni pracownicy mają efekty i są to efekty, których osiągnięcie było wcześniej planowane i zamierzone. Osoby te pamiętają o planowanych zadaniach i z wyprzedzeniem są w stanie określić, że projekt narażony jest na opóźnienie.
  • Umiejętne zarządzanie czasem. W przypadku wielu pracowników to bardzo trudna sztuka. Jednak osoby produktywne nie marnotrawią nawet krótkiego odcinka czasu. Ich sposób pracy umożliwia optymalizację czasu pracy pod kątem skracania przeciągających się spotkań, łączenia zadań do wykonania oraz planowania dalszej pracy.
  • Skupienie uwagi na ważnych sprawach. W ciągu dnia wiele rzeczy skutecznie odciąga naszą uwagę – zawsze znajdzie się towarzysz do wypicia kawy, a na Facebooku pojawiły się nowe zdjęcia, które wypada zalajkować. Osoby produktywne realizując zadania skupiają na nich całą swoją uwagę, unikając rozproszeń.
  • Kompetencje i umiejętności. Mają świadomość tego na jakim stanowisku pracują i jaką wartość wnoszą do przedsiębiorstwa. Oprócz wykonywania swoich obowiązków, potrafią brać sprawy w swoje ręce. Podejmują decyzję bez czekania do ostatniej chwili, dlatego wiele potencjalnych problemów są w stanie rozwiązać zanim te się pojawią. Wiedzą, za co otrzymują pensję oraz dlaczego zostali zatrudnieni.
  • Stres jest zbędny. W czasie pracy są opanowane i nawet w sytuacjach stresowych nie pozwalają się sprowokować. Osoby produktywne są opanowane i nie czują się przegniecione obowiązkami.
  • Pomysł na siebie i swoją karierę. Osoby produktywne wiedzą co wnoszą do organizacji swoimi kompetencjami i czego oczekują w zamian. Dobrze znają drogę swojego rozwoju, a ich kariera jest przypadkowa. Osoby takie nie boją się również zwolnienia, gdyż mają pełną świadomość tego, że znajdą zapotrzebowanie na swoje kompetencje i umiejętności.
  • Praca po godzinach nie służy nikomu. A przede wszystkim nie służy im, gdyż obniża produktywność, może powodować błędy w realizowanych zadaniach, a przede wszystkim prowadzi do wypalenia. Osoby produktywne wolą analizować mijający i planować ten zbliżający się tydzień pracy, by nie pominąć nadchodzących wydarzeń, a tym samym skuteczniej rozplanować swój czas.
  • Indywidualny system pracy. Osoby produktywne wypracowują swój własny system optymalizujący ich czas i pracę. System ten składa się z narzędzi usprawniających ich pracę poprzez odpowiednie delegowanie zadań oraz asertywność. Potrafią również tworzyć narzędzia usprawniające codzienne czynności wypracowują w ten sposób własny schemat działania. Analizują zadania, które wykonują i przypisują je do cyklicznych procesów ułatwia im to regularny przegląd pracy.

Wypróbuj za darmo